Stres, przemęczenie, nieregularne posiłki – to i wiele innych czynników ma ogromny wpływ, nie tylko na nasze zdrowie, ale również na stan i wygląd naszej skóry. Z pomocą przy problemach z cerą zmęczoną, odwodnioną, pozbawioną blasku, na której pojawiają się coraz częściej zmarszczki przychodzi mezoterapia igłowa! Ta coraz bardziej zyskująca na popularności metoda poprawy wizerunku przynosi fenomenalne efekty. Odżywi i odmłodzi wygląd Twojej skóry, a przecież to nie jedyne jej zalety! Zabieg polecany jest również osobom, które nie radzą sobie z problemem nadmiernego wypadania włosów, co w okresie przejściowym – między zimą, a wiosną, doskwiera niemal każdemu czy każdej z nas. Czym dokładnie jest mezoterapia igłowa? Kto wykonuje zabieg? Po jakim czasie widać efekty oraz jaki stosuje się w tym celu preparat? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Mezoterapia igłowa – co to jest?

Jest to zabieg polegający na podaniu podskórnie niewielkich dawek substancji aktywnych za pomocą iniekcji, w celu wygładzenia zmarszczek, nawodnienia cery czy stymulacji skóry głowy do porostu nowych, tak zwanych baby hair. Osobami uprawnionymi do wykonywania zabiegów mezoterapii igłowej są nie tylko lekarze medycyny estetycznej, ale również kosmetolodzy. Mają oni odpowiednią wiedzę na temat tego jak przygotować nas do mezoterapii, w jaki sposób ją przeprowadzić, a następnie, są w stanie udzielić wskazówek co do tego co wolno, a czego nie wolno robić nam bezpośrednio po skorzystaniu z zabiegu. Kwestią, która często nurtuje wiele osób przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z zabiegu jest preparat, przy pomocy którego wykonuje się mezoterapię igłową. Fundamentalną substancją stosowaną w mezoterapii jest kwas hialuronowy, który w zależności od wybranego preparatu, może być uzupełniony peptydami biomimetycznymi, witaminami, aminokwasami, koenzymami czy minerałami. W gabinecie Esthe Zone wykonujemy mezoterapię igłową z użyciem wiodących marek takich jak Dermaheal, Revitacare, Fillmed, które opierają składy swoich produktów o wyżej wymienione składniki. Na podstawie doświadczeń naszych zabiegowców zdecydowaliśmy się na przeprowadzanie zabiegów z wykorzystaniem właśnie tych produktów, ze względu na ich najwyższe standardy i potwierdzoną skuteczność.

Mezoterapia igłowa – kiedy widać efekty?

Wiele osób, zanim zdecyduje się na mezoterapię igłową zastanawia się ile zabiegów i jak często powtarzanych jest potrzebne, żeby osiągnąć satysfakcjonujące efekty. Najczęściej zadowalające rezultaty dostrzec można już po pierwszej wizycie w gabinecie kosmetologii. W zależności od problemu, z którym się zmagamy, efekty mogą być widoczne nieco później, po kilku seriach mezoterapii. Aby pogłębić i zintensyfikować efekty oraz by utrzymywały się one przez kilka miesięcy, najlepiej jest wykonać serie 3-4 zabiegów w odstępie 2-4 tygodni. Jeśli chodzi o włosy, to rezultaty możemy zaobserwować po serii 3-4 zabiegów powtarzanych co 2-4 tygodnie.

Zatem – ile kosztuje mezoterapia igłowa?

Koszt zabiegu waha się między 250 a 900 zł., w zależności od partii ciała, na której przeprowadzana jest mezoterapia. Należy jednak dodać, że cena każdego zabiegu obejmuje zarówno koszt jego przeprowadzenia, jak i konsultację z kosmetologiem przed samym zabiegiem, a także znieczulenie.

Co lepsze – mezoterpia igłowa czy dermapen?

Są to dwa niezależne zabiegi, gdzie efektów, które osiągniemy w przypadku jednego, nie jesteśmy w stanie zastąpić wykonaniem drugiego. Powyższe zabiegi nie będą dla siebie wzajemnym zastępstwem, ale doskonałym uzupełnieniem. Nie jesteśmy w stanie wykazać wyższości mezoterapii nad dermapenem, jak i odwrotnie. Oba zabiegi zyskały ogrom zwolenniczek. Porównywane zabiegi są wysoce skuteczne i efektywne. To, na który zabieg powinniśmy się zdecydować zależy przede wszystkim od tego z jaką skórą mamy do czynienia – czy jest to skóra wiotka, gęsta czy elastyczna. Zależy to również od wyglądu i zagęszczenia zmarszczek, jak również od tego, na jaki wygląd po zabiegu możemy sobie pozwolić. Jeśli zdecydujemy się na dermapen, czyli urządzenie wyposażone od kilku do kilkudziesięciu igieł, którymi „wkłuwamy” się na określoną głębokość skóry, musimy liczyć się z dosyć mocno zarumienioną, czasem wręcz rozognioną, powierzchnią zabiegową, utrzymującą się przez kilka godzin. W przypadku tego zabiegu niczego nie wstrzykujemy. Jedynie nanosimy na pokłutą i podrażnioną wcześniej skóre odpowiedni preparat bogaty w kwas hialuronowy i inne drogocenne składniki. W ten sposób wtłaczamy zawartość koktajlu w skórę, która była drażniona rytmicznie pracującymi igłami dermapena. Głównym efektem zabiegu, widocznym już po pierwszym jego wykonaniu, jest wyraźna poprawa napięcia i rozświetlenia cery.

W przypadku mezoterapii igłowej, zabieg wykonujemy całkowicie manualnie, dokonując precyzyjnego opracowania dosłownie każdego fragmentu skóry. W tym celu najczęściej wykorzystujemy jedną igłę, w którą zaopatrzona jest strzykawka wypełniona odpowiednim koktajlem, który będziemy podawać śródskórnie, w celu biostymulacji struktur skóry, podnosząc tym samym jej właściwości. Z racji zdeponowania określonej ilości koktajlu pod naskórkiem, tuz po zabiegu, a nawet do kilkudziesięciu godzin po nim, musimy liczyć się, że powstałe wyboistości będą widoczne, aż do momentu kiedy skóra nie wchłonie całego dobrodziejstwa preparatu. Zdecydowanie jesteśmy zwolennikami wykonywania zarówno zabiegu mezoterapii mikroiglowej (dermapen) jak i tej igłowej. Z naszych obserwacji wynika, że najlepsze efekty uzyskujemy stosując tzw. terapie łączoną, polegającą na wykonaniu kilku serii jednego zabiegu, kilku drugiego, albo tez obu – w sposób naprzemienny.

Serdecznie zapraszamy do bezpłatnych konsultacji z naszymi kosmetologami, którzy pomogą Wam indywidualnie dobrać odpowiedni zabieg lub też ich kombinację do potrzeb Waszej skóry.

Zapisz się na mezoterapię igłową w Warszawie, w naszym gabinecie!

Zapraszamy do kontaktu

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji Polityki prywatności, Polityki cookies oraz Zasad bezpieczeństwa.